דלג לתוכן העמוד דלג לתפריט נגישות

מחלקת נוער - עירונוער

העירונוער הוא מרכז עירוני ייחודי לנוער בגילאי 12 עד 18, הבא לקדם את תחום מנהיגות והעצמת הנוער בעיר. מחלקת הנוער, מעניקה שירותים לכלל תנועות הנוער בעיר, מפעילה את מועצת התלמידים הנוער העירונית, מרכזת פרויקטים ותוכניות עירוניות לנוער בשיתוף גורמים שונים בניהם בתי הספר, המתנ"סים בעיר, ועמותות שונות. בנוסף בעירונוער מופעל מרחב פתוח כל יום בין השעות 15:30-20:000 המקום פתוח לכל בן נוער החפץ בכך.  במרחב הפתוח מופעל צוות מיומן ומקצועי העומד לרשות בני הנוער. במרכז ניתן לגלוש באינטרנט, לשחק, להתאמן בחדר המוזיקה וכו'. כמו כן, בעירונוער מופעל מרכז הכנה לצה"ל אשר מספק מידע ושירות לכלל המלש"בים בעיר והיחידה לקידום נוער שבין היתר מפעילה את פרויקט היל"ה לנוער בסיכון.

מגזין חינוך ונוער, רחובות 2016

בעירונוער פועלים בתחומים שונים:

נוער וקהילה: פועלים לקידום והעצמה של הנוער- הפעלה של מועצת תלמידים עירונית וקבוצות מנהיגות כגון שגרירים צעירים, נאס"א, קבוצת מתבגרות וכו', קיום אירועים לנוער על פי בחירתו כגון להקות צעירות, סטנד אפ והופעות, והפעלת מרחב פתוח בכל יום המופעל על ידי צוות מקצועי ומציע לנוער אינטרנט, משחקים, חדר מוזיקה ועוד.

הכנה לצה"ל: הפעלה של מרכז הכנה לגיוס המעודד מלש"בים לגיוס משמעותי ולמיצוי הפוטנציאל האישי. מתן מענה על שאלות ובקשות הנוגעות לגיוס באופן פרונטלי ובאופן מקוון. הפעלה של צוות חיילים הפרושים בעיר במסגרות פורמאליות ובלתי פורמאליות. ביצוע פעילויות רשותיות לנוער לקראת גיוס כגון ערבי הורים, יציאה לגדנ"ע, יום צה"ל עירוני, הבאת לשכת הגיוס לעיר וכו'.

מעורבות חברתית: ריכוז מערך התנדבות הנוער בעיר בתחומים שונים המעניינים אותם כגון מד"א, צער בעלי חיים, התנדבות עם ילדים ועם אוכלוסיות מיוחדות וכו'.

תנועות הנוער: תיאום הפעילות ויצירת שיתופי פעולה בין שמונת תנועות הנוער הפועלות בעיר, חינוך והכשרה של רכזי התנועות אשר מפעילים חניכים ממגוון האוכולסיות בעיר.

היחידה לקידום נוער: הפעלה של תוכניות ופרויקטים לקידום בני נוער שנשרו ממסגרות החינוך הפורמליות או שמתקשים לתפקד ולהסתגל בתוכה לצורך הפחתה ומניעה של התנהגויות סיכון. הפעלת פרויקט היל"ה להשלמת השכלה (שנות לימוד ובגרויות), תוך עבודה אישית עם עובד חינוכי- טיפולי ליצירת קשר אישי ובניית תוכנית אישית מותאמת לכל נער/ה. מתן קורסים מקצועיים כגון עיצוב שיער ואיפור ושילוב ישיר בעולם התעסוקה.

 

 

 


יצירת קשר:

  • כתובת עירונוער: בנימין 4 רחובות
  • טלפון: 08-9376700