הזוכה בפסטיבל הפסלים: שער חי!

כ- 200 אלף תושבים ואורחים ביקרו בפסטיבל רחובות לפסלים חיים. הפסל הזוכה הוא "שער חי": "תאטרון רחוב במיטבו, הכולל עיצוב מרהיב ומושך את העין"

כ- 200 אלף תושבים ואורחים ביקרו בפסטיבל רחובות לפסלים חיים. הפסל הזוכה הוא "שער חי": "תאטרון רחוב במיטבו, הכולל עיצוב מרהיב ומושך את העין"

הפסטיבל שחזר השנה לרחוב יעקב המשודרג, זכה להצלחה גדולה והוא התקיים זו השנה השישית. במשך שלושה ימים הוצגו לאורך רחוב יעקב כ- 150 מייצגים ופסלים חיים, שיצרו אינטראקציה עם הקהל. בסיום הפסטיבל הוענקו תעודות ופרסים לזוכים, על ידי מנכ"ל העיריה, דורון מילברג, מנכ"לית החברה העירונית, יוספה חליבה והמנהל האומנותי של הפסטיבל, ג'קי בכר.

ראש העיר, רחמים מלול: "הדינמיקה עם האמנים והאווירה ברחוב מעניקה חוויה מאוד ייחודית, שמאפשרת הצצה לעולמות שונים, כאשר ישנו גיוון רב בנושאים אותם מציגים אמני הרחוב. שמחתי לראות את התושבים יוצאים בהמוניהם למרכז העיר ואת רחוב מרכז העיר שוקק בערבי הקיץ, התגובות היו נפלאות ואני מודה לכל המבקרים".

מקום ראשון הוענק ליצירה "שער חי", מאת תאטרון קורה - זהר קרניאל נעם פז, בגין : "תאטרון רחוב במיטבו. הכולל עיצוב מרהיב ומושך את העין. פסל המזמין את הקהל להיכנס ולפעול איתו. שיתוף פעולה מדהים של שני השחקנים, אשר פעלו תוך כדי משמעת מעוררת השתאות".

 המקום השני הוענק ל"באבא יאגה", מאת מירב אלטחן-אלבז, בגין "עיצוב מוקפד ומדויק. יוצרת אירוע ברחוב בו הקהל רואה מכשפה מפחידה ומסתורית, ולא יכול שלא לאהוב אותה מכל הלב. שיתוף קסום של הקהל. נעימה וכובשת". 

במקום השלישי זכתה "סבתא סורגת" של היוצרים אמיליה ויובל כהן - FAMILIA FANTASTIC , בגין "עיצוב מדהים ומקורי של פסל חי. דמות לבבית וחמימה היוצרת קשר חם עם הקהל. הצליח ליצור אינטימיות ברחוב הומה אדם".

ציון לשבח קיבל הפסל  Born to be wild, מאת אריאל קרן וינון שאזו: "פסל חי מלא בהומור. סיפור צעיר, חדשני ורענן. אנרגיות אדירות שהצליחו להרעיד ולהצחיק את אלפי האנשים הפסטיבל". ציון לשבח למופע שהיה מחוץ לתחרות הפסטיבל  קיבל "שיר הסירים", של המרכז העירוני לתיאטרון ע"ש נורית קציר, בביצוע 'במת חוצות' - קבוצת הנוער לתיאטרון רחוב, ירושלים, בגין "עבודת צוות יוצאת דופן. ביצוע מקצועי, מוזיקלי, מושך את העין ואת הלב. הריכוז של השחקנים מדביק את הקהל הצמא לדעת מה תהיה הפעולה הבאה של צוות השפים".

ניהול: החברה העירונית לתרבות. ניהול אמנותי: ג'קי בכר

 

פסטיבל-הפסלים