דלג לתוכן העמוד דלג לתפריט נגישות

הודעות ראש העיר (ארכיון)

זמן כניסה למרחב המוגן הינו 90 שניות ויש לשהות בו 10 דקות רחובות מוגדרת כמרחב"שפלה-182".

 

לעדכונים השוטפים:

אירועים עירוניים שבוטלו עקב המצב הביטחוני

קבלת קהל בתחנות טיפת חלב נכון ל- 13.10

 

עידכון ליום ד' 27.8, 16:50

ראש העיר, רחמים מלול, מתכבד להודיע כי לאחר קיום הערכות מצב, הוחלט ששנת הלימודים תשע"ה בעיר רחובות תפתח ב- 1.9 כסדרה! אנו נערכים ונעדכן אתכם במידע לגבי החזרה ללימודים, אירועים עירוניים קרובים וכל מה שחיכיתם לשמוע או במילים אחרות: נערכים לחזרה לשיגרה המבורכת!

 

עידכון ליום ה', 21.8 12:00

עקב המצב הביטחוני ולאחר קיום הערכת מצב הבוקר, הוחלט לדחות את אירועי פסטיבל סיום הקיץ למועד אחר. כל האירועים שתוכננו להתקיים בשבוע הבא, 28-24 באוגוסט, מבוטלים.

 

עידכון ליום ד' ה- 20.8, 1:15
הנחיות ראש העיר, רחמים מלול, לימים רביעי וחמישי, 21-20 באוגוסט: 

האירועים העירוניים לקיץ, שתוכננו להתקיים בימים רביעי וחמישי, 20-21.8, בוטלו עקב במצב הביטחוני.

  • לא יתקיים מופע לנוער, לא יתקיים ערב שירה בציבור ולא יתקיימו אירועי קיץ בשכונות בימים אלו.
  • גני ילדים פרטיים המעוניינים ללמוד במוסדות עירוניים ממוגנים מוזמנים לפנות למוקד העירוני.
  • יום הלימודים בקייטנת רשת חוויות לאוכלוסיות מיוחדות, ביום רביעי, 20.8 בחוויות שוויץ, בוטל. מתבצעת הערכות מחודשת לקיום הקייטנה ביום חמישי, 21.8, פרטים ימסרו להורים.

לילה שקט ורגוע

 


תאריך עדכון: 27/08/2014 00:00

   

זמן כניסה למרחב המוגן הינו 90 שניות ויש לשהות בו 10 דקות רחובות מוגדרת כמרחב"שפלה-182".

 

לעדכונים השוטפים:

אירועים עירוניים שבוטלו עקב המצב הביטחוני

  קבלת קהל בתחנות טיפת חלב נכון ל- 13.10

הדרכה וסיוע בשעת חירום

חוברת הדרכה להורים בשעת חירום

 

עידכון ליום ד' 27.8, 16:50

ראש העיר, רחמים מלול, מתכבד להודיע כי לאחר קיום הערכות מצב, הוחלט ששנת הלימודים תשע"ה בעיר רחובות תפתח ב- 1.9 כסדרה! אנו נערכים ונעדכן אתכם במידע לגבי החזרה ללימודים, אירועים עירוניים קרובים וכל מה שחיכיתם לשמוע או במילים אחרות: נערכים לחזרה לשיגרה המבורכת!

 

עידכון ליום ה', 21.8 12:00

עקב המצב הביטחוני ולאחר קיום הערכת מצב הבוקר, הוחלט לדחות את אירועי פסטיבל סיום הקיץ למועד אחר. כל האירועים שתוכננו להתקיים בשבוע הבא, 28-24 באוגוסט, מבוטלים.

 

עידכון ליום ד' ה- 20.8, 1:15
הנחיות ראש העיר, רחמים מלול, לימים רביעי וחמישי, 21-20 באוגוסט: 

האירועים העירוניים לקיץ, שתוכננו להתקיים בימים רביעי וחמישי, 20-21.8, בוטלו עקב במצב הביטחוני. לא יתקיים מופע לנוער, לא יתקיים ערב שירה בציבור ולא יתקיימו אירועי קיץ בשכונות בימים אלו.
גני ילדים פרטיים המעוניינים ללמוד במוסדות עירוניים ממוגנים מוזמנים לפנות למוקד העירוני.
יום הלימודים בקייטנת רשת חוויות לאוכלוסיות מיוחדות, ביום רביעי, 20.8 בחוויות שוויץ, בוטל. מתבצעת הערכות מחודשת לקיום הקייטנה ביום חמישי, 21.8, פרטים ימסרו להורים.

לילה שקט ורגוע

 

עידכון ליום ג' ה- 19.8 , 22:45 אזעקה הופעלה בעיר

 

עידכון ליום ג' ה- 19.8, 19:00
ראש העיר, רחמים מלול, הורה על פתיחת המקלטים הציבוריים, עקב ההסלמה במצב הביטחוני. 
בהישמע אזעקה או קולות נפץ, יש להיכנס למרחב המוגן בתוך 90 שניות ולשהות בו במשך 10 דקות. אנא שתפו ושימרו על ערנות ומוכנות. המשך ערב
 
עידכון ליום ו'  ה- 8.8 ,9:50
פיקוד העורף הורה הבוקר על פתיחת המקלטים. בהתאם להנחיות, המקלטים הציבוריים בעיר נפתחים כעת.
 
 
עידכון ליום ה'  ה- 7.8 ,21:00
ראש העיר, רחמים מלול, מבקש לעדכן אתכם כי אחרי הערכות מצב שביצע פיקוד העורף, קיבלנו הודעה כי אין שינוי בהנחיות פיקוד העורף ויש להמשיך בשיגרה. 
יחד עם זאת, ראש העיר מבקש מהתושבים לשמור על ערנות ומוכנות לקראת סיום הפסקת האש, שהוכרזה ל- 72 שעות ותסתיים מחר, 8.8, בבוקר.
אנא שתפו את ההודעה. לילה שקט ורגוע
   
 
עידכון ליום ב' ה- 4.08
מערך השיטור העירוני תוגבר מאז תחילת הלחימה בעזה. הם פועלים בשיתוף משטרת רחובות, מדווחים מהשטח, מגיעים לכל זירה, שומרים עליכם ומאבטחים את העיר. תודה לצוות שיטור עירוני רחובות!

  

עידכון ליום א' ה- 3.08 - 21:00

ראש העיר, רחמים מלול, מבקש להבהיר לתושבים כי אין שינוי בהנחיות. יש לשמור על מוכנות ולהימנע משאננות! בעת השמע אזעקה עליכם להכנס למרחב המוגן בתוך 90 שניות ולשהות בו במשך 10 דקות
 

עידכון ליום ו' ה- 1.08 - הופעלה אזעקה בעיר

 

עידכון ליום ו' ה- 1.08
בס"ד
רחובות מצדיעה לתושב העיר, מג"ד הצנחנים שסיכל ניסיון חטיפת חייל, כשהוא מסתער עם כוחותיו לעבר המחבלים. רעייתו אורטל  לעורף: "תהיו חזקים, אנחנו סומכים על צה"ל ומחזקים את החיילים שבחזית". אורטל נמצאת בהריון מתקדם ומטפלת בשלושת ילדיה בכוחות עצמה. הערב היא אמרה: "בשבת האחרונה הגיע אלי בהפתעה דביר חודפי (מימין) עם זר פרחים וחלות לשבת. השבת עמדה בפתח ולא הצלחתי לקנות חלות עם הילדים, ההתרגשות היתה גדולה. זו השבת התשיעית שהוא לא בבית ברחובות". חבר המועצה אמיתי כהן, שדביר הינו אחד מנציגיו בקהילה, סיפר: "יצאנו עם קומונריות ונציגי הקהילה לכל בתי המשפחות של המג"דים והמח"טים בעיר ובסביבה, כדי לחזק את בני המשפחה. נפלה בחלקנו הזכות להעניק חיוך לאורטל". 
אורטל: "בעלי לחם גם במבצע 'שובו אחים', הוא הפך לסמל, כשהוא קורא את הדף היומי של הגמרא בימי הלחימה. בעלי הוא גיבור וצדיק". מחכים לך בבית, שוב לשלום

 

 

עידכון ליום ה'ה- 31.7 כתבתו של גיל ריבה, חדשות שיש, ערוץ 10

גיל: "מה אתם הייתם אומרים להורים שאיבדו את הילד שלהם?"
טל: "שהם לא יאמרו לעצמם למה הוא עצר בתחילת הדרך. כי הוא לא עצר בתחילת הדרך. הוא עשה המון מהדרך. והייתי אומרת להם לשים את היד על הלב, לעצום עיניים ולהרגיש שהוא בלב".
יואב: "עברנו 66 שנים כשכל הזמן מנסים לתכנן עלינו דברים רעים ומלחמות. וזה מאוד קשה ככה". 
העיתונאי גיל ריבה נפגש גם השבוע עם פרשנינו הצעירים לענייני מלחמה, תקווה ושלום- יואב, נדב, נועה, טל ואמילי, תלמידי כיתה ב' מבית הספר פרחי המדע. 
מה הם אמרו השבוע? כתבתו של גיל ריבה, 1.8, חדשות שישי, ערוץ 10

 

 

 

עידכון ליום ה' ה- 31.7

תכירו את רחלי אלרן מרחובות, עולה לכיתה י"א ומתנדבת לסייע לילדים עם צרכים מיוחדים, שהגיעו מהדרום ליישוב "חרב לאת". לרחלי אחות עם צרכים מיוחדים והיא הצליחה לגייס תושבים נוספים להגיע למשימה. העיריה התגייסה להסיע אותם אליה. 
רחלי, גאים בך!

 

  הודעה לדיירי הבניין - חובת פתיחת ופינוי מקלטים!

עידכון ליום ד' ה- 30.7 , 22:20 אזעקה הופעלה בעיר  

 

עידכון ליום ג' ה- 29.7 , 23:00 מזכירים לכם כי אין שינוי בהנחיות: 
*בהישמע אזעקה או קולות נפץ, יש להכנס למרחב המוגן בתוך 90 שניות ולשהות בו במשך 10 דקות. 
*בעת שהות במבנה יש להיעזר באמצעי תקשורת, כגון רדיו, טלוויזיה ואינטרנט, המדווחים על התראות בשיתוף פיקוד העורף, ולהסתמך על דיווח לפי מרחב. רחובות שייכת למרחב "שפלה-182". הגל השקט במרחב שפלה הינו 93.3 והגל השקט הארצי הינו 531am
*מרכז החירום העירוני פועל 24 שעות ביממה והוא מאוייש בצוותי חירום של אגף הביטחון, שוטרי תחנת רחובות, נציגי פיקוד העורף והמוקד העירוני 106. בכל שאלה על התגוננות אזרחית ניתן לפנות למוקד פיקוד העורף 104 ולאתר פיקוד העורף
*להנחיות בשפות אמהרית ורוסית, הדרכה וייעוץ להורים וטיפים לבעלי כלבים לחצו כאן
לילה שקט ורגוע לתושבי רחובות היקרים, העדכונים בעמוד נמשכים 24 שעות ביממה

 

 

עידכון ליום ג' ה- 29.7

הם הוקפצו "מהרגע להרגע" והתייצבו מיד למשימה. כ-20 תושבי העיר, מתנדבי יחידת החילוץ העירונית, ביצעו תרגיל חילוץ והצלה משותף עם גדוד החילוץ 972. תודה למתנדבים שלנו, למג"ד אודי ולחיילי המילואים של הגדוד! 

 

עידכון ליום ג' ה- 29.7 אזעקה הופעלה בעיר

 

עידכון ליום ב' ה- 28.7

הדברים שכתב נשיא המדינה לזכרו של רס"ר (במיל') יאיר אשכנזי ז"ל, תושב העיר שנהרג בקרבות בעזה

 

עידכון ליום ב' ה- 28.7

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, הגיע היום לנחם את מוריה ובני המשפחה, ששכלו את אהובם רס"ר (במיל') יאיר אשכנזי ז"ל. הנשיא אמר למוריה: "הממשלה מקבלת החלטות שקולות ואחריות, מותו של יאיר לא היה לשווא". מוריה רעייתו השיבה לנשיא: "אני מבקשת למסור לממשלה- תמשיכו, אל תעצרו עכשיו, תחסלו את הטרור עד הסוף". ראש העיר, רחמים מלול, חיזק את בני המשפחה: "נמשיך לסייע וללוות אתכם לאורך כל הדרך". בספר לזכרו של יאיר כתב נשיא המדינה: "אנו מחוייבים בהשתתפות בהגנה על מולדתנו גם כאשר בגרנו, והיינו לאבות לילדנו ובעלים לנשותינו".

 

 

עידכון ליום ב' ה- 28.7

העיתונאי גיל ריבה חזר אל פרשנינו לענייני מלחמה ושלום, ילדי כיתה ב' מבית הספר פרחי המדע. צפו בשיחה עצובה, מרגשת, מצחיקה ונוגעת ללב עם ילדי "הקיץ האחרון של התמימות"

 


עידכון ליום א' ה- 27.7

ממשיכים! מבצע עירוני לאיסוף חבילות לחיילים, בשיתוף תנועות הנוער, נמשך. 27-28 ביולי, אולם הספורט בבי"ס שז"ר. החבילות יועברו על ידי צה"ל לחיילים היוצאים לקו ההתרעננות.
ליחצו כאן לרשימת מוצרים נדרשים

 

 

עידכון ליום ו' ה- 25.7 , 11:45 אזעקה הופעלה בעיר

 

 עידכון ליום ו' ה- 25.7  

אלפים ליוו את רס"ר במיל' יאיר אשכנזי ז"ל בדרכו האחרונה. יאיר נהרג במהלך פעילות מבצעית בצפון רצועת עזה והובא למנוחת עולם בבית העלמין הצבאי בעיר. יאיר הותיר אחריו את רעייתו מוריה וילדיו, יואל, אמיר ויערה. תושבי רחובות נפרדים מיאיר ומחבקים את בני המשפחה.

 

 עידכון ליום ו' ה- 25.7  
הלוויתו של רס"ר (במיל') יאיר אשכנזי, תושב רחובות, שנהרג בקרבות בעזה, תתקיים היום, 25.7, בשעה 16:00 בבית העלמין הצבאי ברחובות.
בני המשפחה מבקשים מאזרחי המדינה להגיע ולחלוק כבוד אחרון לאהובם.
עיריית רחובות מחבקת את רעייתו, מוריה, שלושת ילדיהם הקטנים ובני המשפחה ומשתתפת באבלם הכבד. יהיה זכרו ברוך.

 

 

 עידכון ליום ה' ה- 24.7  12:00

24.7, 12:00 אלוף פיקוד העורף, אייל אייזנברג, הגיע הבוקר לישיבת הערכת מצב במוקד החירום העירוני. ראש העיר, רחמים מלול, סקר בפני האלוף את המתרחש בעיר מתחילת המבצע והעלה את בקשות התושבים. בעקבות הפגישה אושרו שני צופרים נוספים לעיר, על מנת להשלים את פערי כיסוי הצפירה. האלוף דיווח לראש העיר, כי בישיבתו עם שר האוצר הוצגו צרכי העורף, בכלל זאת הצורך לסייע כלכלית גם לעסקים בעיר רחובות. אייזנברג: "ברחובות יש הנהגה מובילת דרך. כעיר על גבול טווח ה-40, שלא הוחרגה, ראש העיר מקבל החלטות אחראיות ושקולות והעיר מנהלת חיי שיגרה תחת המגבלות שהוא הציב- וזה מה שמעצים את כוחנו. אני פוגש חיילים שיוצאים מעזה פצועים ושתי השאלות הראשונות הן- האם הם יכולים לחזור להלחם ומה המצב בעורף". עוד אמר אלוף הפיקוד: "החוזק של תושבי רחובות הוא המשך תפקוד, חיזוק הלוחמים בחזית וההישמעות להנחיות בעת השמע אזעקה".

 

 עידכון ליום ד' ה- 23.7  

בשעות אחר הצהריים צעדו עשרות חברי מועצת הנוער העירונית וחברי תנועות הנוער לעבר קניון רחובות, כשהם מניפים דגלי לאום ומפגינים תמיכה בחיילים ובכוחות הביטחון. בסמוך לקניון הם חילקו דגלי לאום לרכבים, יחד עם חברי מועצת העיר וראש העיר! "האחדות שלנו- העוצמה שלהם"

 

  

 עידכון ליום ד' ה- 23.7  19:31

בישיבת מועצת העיר רחובות, אשר התקיימה במרכז החירום העירוני, הוחלט פה אחד כי ראש העיר, רחמים מלול, יפנה לשר הביטחון לשעבר, עמיר פרץ ולצוות הפיתוח של מערכת כיפת ברזל, בבקשה להזמין אותם לעיר ולהעניק להם את אות "אזרחות הכבוד של רחובות". מהמועצה נמסר: "מערכת כיפת ברזל הוכיחה את תרומתה העצומה לביטחון אזרחי המדינה, ואנו מבקשים להעניק לצוות הפיתוח ולשר פרץ את אות הכבוד, בגין תרומתם להגנת אזרחי המדינה"

 

 

עידכון ליום ד' ה- 23.7

איפה תפסו אתכן האזעקות של 14:30 בצהריים ומה עשיתם?
האם פעלתם לפי ההנחיות?
באין ממ"ד, ממ"ק או מקלט- עליכם לבחור חדר פנימי מוגן שבו מינימום קירות חיצוניים, חלונות ופתחים.
בשטח פתוח- עליכם לשכב ולהגן על הראש בידיים.

 

עידכון,  ליום ד'  ה- 23.7 21:00 אזעקה הופעלה בעיר

עידכון,  ליום ד'  ה- 23.7 14:30 אזעקה הופעלה בעיר

עידכון,  ליום ג' 22.7ה-  20:57  אזעקה הופעלה בעיר

 

עידכון,  ליום ג' ה -22.7 סיפורה הלא יאמן של "סיירת רחובות":

סיפורה הלא יאמן של "סיירת רחובות": כשחבר המועצה אמיתי כהן הגיע לראש העיר, ואמר לו: "אני נכנס לעזה להביא פלאפל לחיילים", ראש העיר הביע דאגה. על כזה רעיון הוא עוד לא שמע. "איך תכנסו פנימה?", הוא שאל, ואמיתי אמר: "אל תדאג, אנחנו נגיע אליהם והחיילים שלנו יאכלו פלאפל, כשהוא עוד חם". עברו 24 שעות מאז החל מבצע "סיירת רחובות", שכלל גיוס תרומות ל- 4000 מנות פלאפל! השמועה הגיעה עד מעבר לים. יהודים מבריסל וארה"ב שלחו כסף, תרומות הגיעו מכל המדינה, הווטסאפ הפעם שימש למטרה טובה. היום נארזו המנות והסיירת עשתה את דרכה לגזרת עזה, הצליחה להכנס לשטח הלחימה, ובפגישה מרגשת בין "סיירת רחובות" לחיילי סיירת אגוז, הושלם המבצע והפלאפל הועבר לחיילים עם ה"נמרים". אמיתי מוסר לכם: "החיילים נישקו אותנו, הם לא האמינו למראה עיניהם, מחר נחזור עם עוד מנות. היה מרגש מאוד"

 

עידכון,  ליום ג' ה -22.7

עיריית רחובות, מועצת הנוער העירונית ותנועות הנוער יוצאים לחלוקת דגלי לאום לרכב מחר, 23.7, החל מהשעה 17:00
בכיכר הקניון
האחדות שלנו- העוצמה של צה"ל וכוחות הביטחון

 

 

עידכון,  ליום ג' ה-22.7

500 החבילות שנאספו אמש לחיילי צה"ל הלוחמים בעזה. לבקשת התושבים, מבצע האיסוף העירוני יימשך גם היום, 22.7, בין השעות 21:00-16:00, באולם הספורט שז"ר 
בשיתוף האגודה למען החייל וצה"ל יועברו החבילות במשאיות לקו ההפוגה, אליו יוצאים החיילים להתרענן. אנא שתפו!
האחדות שלנו- העוצמה שלהם!

 

עידכון,  ליום ג' ה-22.7

תודה לתושבים שנענו לקריאתנו, והגיעו להסעה שיצאה מהעיר לבית העלמין בחיפה. שון כרמלי ז"ל לא היה לבד, עשרות תושבי רחובות השתתפו בהלוויתו של החייל הבודד שנהרג בקרבות ברצועת עזה, והובא למנוחת עולם בבית העלמין בחיפה. יחד עם 10 אלף אזרחי המדינה, הם ליוו אותו בדרכו האחרונה.

 

 

תודה! מבצע איסוף תרומות לחיילים, 21.7

מבצע עירוני לאיסוף ומשלוח תרומות לחיילים, בשיתוף תנועות הנוער, מתקיים עד השעה 23:00 באולם הספורט בבית הספר שז"ר. תודה לתושבי רחובות שכבר תרמו מאות חבילות לחיילים, האחדות שלנו- העוצמה שלהם!

 

 

 עידכון ליום ב ה- 21.7, 11:40 אזעקה הופעלה בעיר

 

 עידכון ליום א ה- 20.7, 10:47 אזעקה הופעלה בעיר

 

עידכון,  ליום ה-19.7, 18:55 הופעלה אזעקה בעיר

 

עידכון,  ליום ה-17.7, 18:46 הופעלה אזעקה בעיר

 

עידכון,  ליום ה-17.7, 18:45הופעלה אזעקה בעיר

 

עידכון,  ליום ה-17.7, 15:15

תושבים יקרים, אנא הימנעו משאננות והיו ערוכים ומוכנים לכניסה למרחב המוגן ביותר, בתוך 90 שניות. עליכם לפעול בהתאם להנחיות העיריה ופיקוד העורף בלבד, ואנו מדגישים כי לא חל שינוי בהנחיות.

 

עידכון,  ליום ה-15.7, 15:25: אזעקה הופעלה בעיר רחובו
הודעה חשובה: לאחר הישמע אזעקה בעיר, מבצעים כוחות השיטור העירוני ומשטרת רחובות סיורים ברחבי העיר. בין היתר מבצעים הכוחות איסוף רסיסים ושרידי טילים. סגן מפקד השיטור העירוני, אלי פוליטי, מציג לכם כיצד נראה רסיס שנמצא בשטח- אם זיהיתם רסיס או שאריות טיל, עליכם להתרחק מהמקום ולדווח מיידית למוקד העירוני 106 או למוקד משטרת ישראל 100. 
חל איסור מוחלט על האזרחים לגעת בשאריות טילים!!!!
על פי הנחיית ראש העיר ופיקוד העורף עליכם להשאר מוכנים וערוכים לכניסה למרחב המוגן בתוך 90 שניות. עם הישמע אזעקה או קולות נפץ, היכנסו למרחב המוגן והישארו בו במשך 10 דקות. 
תודה על שיתוף הפעולה!

 
 
עידכון,  ליום ה-15.7, 13:30: אזעקה הופעלה בעיר רחובות
 
עידכון,  ליום ה-15.7, 12:20: אזעקה הופעלה בעיר רחובות
 
 
עידכון,  ליום ה-14.7, 20:30:
ערב טוב תושבים יקרים, ראש העיר מודיע כי אין שינוי בהנחיות למחר, 15.7:
*לימודים וקייטנות עירוניים יתקיימו במקומות ממוגנים בלבד. 
*אירועים עירוניים, שתוכננו להתקיים השבוע בחוץ או במקומות ללא מיגון- בוטלו.
*הגל השקט 93.3

לילה טוב, שקט ורגוע לכולם
 
 
 
עידכון,  ליום ה-13.7, 17:55:
ראש העיר רחמים מלול, בהודעה חשובה להורים ולצוותי החינוך בגנים הפרטיים: החל מיום שני, ה- 14 ביולי, גני ילדים פרטיים ללא מיגון, יעברו לקיום הלימודים במוסדות החינוך הממוגנים של העיריה. ראש העיר: "קיבלתי את פניות ההורים ולאחר בדיקת האפשרויות הקיימות החלטתי להודיע על שיבוץ ילדי הגנים הפרטיים בתוך מוסדות החינוך העירוניים הממוגנים. אני מבקש מהגנים הפרטיים לבחור נציג/ה אחד בלבד, אשר ייצור קשר עם המוקד העירוני 106 וימסור לעיריה פרטים הנחוצים לנו להערכות, לקראת שיבוץ בגני העיריה הממוגנים החל ממחר".
 
 
 
עידכון,  ליום ה-13.7, 10:15: 
ראש העיר, רחמים מלול, קיים הבוקר ישיבת הערכת מצב עם מפקד מחוז מרכז בפיקוד העורף, מנכ"ל העיריה ומנהל אגף ביטחון. ראש העיר: "אנחנו יוצאים עם מסר מאוד ברור לציבור, כפי שמגדיר מפקד המחוז 'כיפת ברזל-משמעת ברזל'- אל תכנסו לשאננות בעקבות היירוטים של כיפת ברזל, עליכם לנהוג לפי הנחיות פיקוד העורף בעת הישמע אזעקה- להכנס למרחב מוגן בתוך 90 שניות ולשהות בו 10 דקות. המבצע הצבאי נמשך, זה ייקח עוד זמן, תושבי רחובות צריכים להיות מוכנים וערוכים ולפעול לפי כללי ההתנהגות בעת הישמע אזעקה". לכללי ההתנהגות ליחצו כאן

 

 הנחיות, בתוקף ליום ה-13.7:
*לימודים וקייטנות במוסדות החינוך העירוניים: יתקיימו במקומות ממוגנים בלבד.
*עידכון בהנחיות לימודים וקייטנות במעונות יום פרטיים וגנים פרטיים: ראש העיר ממליץ לקיים לימודים במקומות ממוגנים בלבד.
* מקלטים בבניינים משותפים: העיריה יוצאת מחר לביצוע רישום קנסות לכל דיירי הבניינים המשותפים אשר בניגוד לחוק לא פתחו ולא פינו את מקלט ביתם. במידה וימצא מקלט כאמור, הוא יפתח ויפונה על ידי העיריה. לכל דייר בבניין ירשם קנס בסך 730 שקל.
*דיירי בניין פרטים אשר מקלטם פונה ונפתח כנדרש מתבקשים להשאיר את דלתות הבניין פתוחות ולאפשר כניסה למקלט לעוברים ושבים.
*בשעה 22:00 התקבל דיווח ברחובות וביישובי הסביבה באשר לאזעקה שנשמעה חלקית. פיקוד העורף הודיע לעיריה כי לא הופעלה אזעקה. עוד על פי פיקוד העורף: אזעקה מופעלת לפי אזור הירי ולא לפי אזור היירוט.
* מוקדם יותר הערב(12.7), נשמעה אזעקה בעיר, להלן סיכום האירוע: מד"א דיווח על שלושה נפגעי חרדה שלא נזקקו לטיפול. משטרת רחובות ופיקוד העורף אספו מאזורים שונים בעיר רסיסים, שנפלו כתוצאה מיירוט. אנו מבהירים לציבור: חל איסור מוחלט לגעת או להתקרב לרסיסים, זבילים ושאר חלקי הטיל. יש להתרחק מהמקום ולדווח מיידית למוקד העירוני 106 או למוקד המשטרה 100 או למוקד פיקוד העורף 104
*תדר הגל השקט לתושבי רחובות : 93.3 ובדיווחי התקשורת בעת הישמע אזעקה: "שפלה-182".
אנא שתפו את העידכונים, שבוע טוב, רגוע ושקט לתושבינו היקרים.

 

עידכון  12.7,  21:17 הופעלה אזעקה בעיר

 

עידכון  12.7,  11:40 הופעלה אזעקה בעיר

 

עידכון  11.7,  15:00

חברים וחברות, אנא סייעו לנו ושתפו שני עידכונים חשובים לפני כניסת השבת:
1. פיקוד העורף נענה לבקשת עיריית רחובות ופרסם כעת תדר חדש לגל השקט, המוגדר לבקשתנו כמרחב "שפלה". תדר הגל השקט לתושבי רחובות והשפלה הינו: FM) 93.3) 
לרשותכם גם תדר ארצי: 53.1 (AM)


2. פניותיכם בנוגע לעוצמת הצופרים הועברו בימים האחרונים על ידי מנכ"ל העיריה למפקד המחוז בפיקוד העורף. אתמול בוצע תיגבור מערך הצופרים ובשעות הקרובות יושלמו פערי כיסוי הצפירה בהתאם לבדיקה שעורך צוות פיקוד העורף בעיר.

לאור המצב הביטחוני העמוד שלנו יהיה פעיל גם במהלך סוף השבוע, לצורך עידכונים והעברת מידע בשעת חירום. מאחלים שבת של שקט וביטחון.

 

עידכון תדר הגל השקט ברחובות-שפלה 93.3


 

הנחיות ליום ה- 11.7 ועד מוצ"ש, 12.7:


*זמן כניסה למרחב המוגן הינו 90 שניות ויש לשהות בו 10 דקות.
*בעת הישמע אזעקה בעיר רחובות, יפורסמו דיווחים באמצעי התקשורת- רחובות מוגדרת בדיווחים אלו "שפלה-182".
*תדרי הגל השקט לתושבי רחובות, כפי שנמסרו מפיקוד העורף (בכל שינוי נעדכן)- 101.5, 89.1
*בניינים משותפים נדרשים לפתוח את המקלטים ולפנותם. דיירים אשר לא ישמעו להוראה זו - ייקנסו.
*המוקד העירוני 106, זמין לפניותיכם 24 שעות ביממה.
שבת שלום, שקט, ביטחון ורוגע לכולם. 

 

עידכון 11.7, 10:44 הופעלה אזעקה בעיר

 

עידכון 11.7, 8:00 הופעלה אזעקה בעיר

 

עידכון 10.7, 19:40

 אזעקה הופעלה ברחובות. יש להיכנס למרחב המוגן בתוך 90 שניות ולשהות בו 10 דקותעידכון 10.7, 12:22


בוקר טוב תושבים יקרים, להלן עידכונים לבוקר זה:
*פיקוד העורף מודיע: החל מאתמול, נוסף אמצעי תקשורת חדש המאפשר להתעדכן באיזה אזור נשמעת אזעקה- בערוצי הטלוויזיה השונים מופיע שם מרחב ומספר אזור בו נשמעת אזעקה. רחובות מוגדרת בדיווחים אלו מרחב "שפלה-182"
*האירוע שתוכנן להתקיים הערב (10.7) באולם מופת - בוטל.
*העיריה יוצאת לאכיפה מאסיבית ורישום קנסות לדיירי בניינים משותפים, אשר לא פתחו ופינוי את המקלט בבניין מגוריהם כנדרש בחוק. הנכם מתבקשים לדווח למוקד 106 על כל מקלט שאינו פתוח ומפונה.
* שר הרווחה יגיע היום למרכז ההפעלה העירוני לקבלת ומסירת עידכונים למערך הביטחון העירוני.

המשך יום שקט ורגוע לכולם

 

 

 

עידכון 9.7, 20:04 : הופעלה אעזקה בעיר רחובות.

 

עדכון ליום רביעי, 9.7 בשעה 18:35

 בשעות האחרונות קיים ראש העיר, רחמים מלול, ישיבת הערכת מצב עם השר לביטחון, פיקוד העורף והמערך העירוני לשעת חירום. הישיבה התקיימה במרכז ההפעלה העירוני, שנפתח אתמול בערב ופועל 24 שעות ביממה. המרכז ממוקם מתחת לפני האדמה ומאובזר בכל הציוד המתקדם והנחוץ על מנת לתת מענה לתושבים. לאחר מכן התקיימה ישיבה נוספת עם מפכ"ל המשטרה. להלן הודעת ראש העיר לאחר קיום ישיבות הערכת מצב:
* התושבים מתבקשים להערך לכניסה למרחב מוגן בתוך 90 שניות ולפעול לפי הנחיות פיקוד העורף
*לא יתקיימו אירועים עירוניים שתוכננו להיום (אירוע קיץ לנוער-9.7 ואירוע שירה בציבור- 10.7)
*הקייטנות והלימודים יתקיימו מחר, 10.7, אך ורק במקומות ממוגנים. מעונות יום הונחו לקיים לימודים אך ורק במקומות ממגונים ובתנאי שצוות החינוך מכיל כח אדם מתאים לפינוי הילדים לממ"ד בתוך 90 שניות.
*באתר העירוני פורסמו כל סניפי טיפות החלב וקופות החולים הפועלים מחר בעיר- מעודכן למחר- 10.7.
*הגל השקט לשעות 24:00-06:00- בתדרים 101.5, 89.1

ראש העיר: "אני מבקש להודות לכם התושבים, שבימים אלו מגלים סבלנות ונשמעים לכל ההוראות. זה יקח זמן, לא מדובר בלחימה קצרה, אני מאוד מבקש להמשיך ולגלות חוסן ורוגע. עורף חזק הוא מדינה חזקה ואנחנו כאן לתת לכם מענה בכל תרחיש. אמשיך לעדכן אתכם בעמוד ובאמצעי התקשורת השונים ואני מאחל לילה רגוע ושקט לכולם".

המוקד העירוני 106 זמין לפניותכם* לרשותכם מוקד פיקוד העורף 104

 

 עדכון ליום רביעי, 9.7 בשעה 16:00

בהתאם להחלטת משרד הבריאות, כל המרפאות של כל קופות החולים ממשיכות לעבוד כרגיל (מועדים, ושעות הפתיחה).
במקרה של סגירת מרפאה, מסיבה כלשהי, קופת החולים תודיע על כך. 
במקביל יינתן שרות "אחוד" כלומר כל מרפאה הקרובה למקום המגורים של התושב תעניק לו שרות רפואי ללא קשר להשתייכותו לקופת חולים כזו או אחרת.
כרגע כל המרפאות פתוחות ונותנות שרות כרגיל.

מרפאות קופות חולים ברחובות

 קבלת קהל בתחנות טיפות חלב, מעודכן עד ליום ה- 10.7   

  

  עדכון ליום ד' ה- 9.7,שעה 10:40:

בוקר טוב תושבי רחובות היקרים ותודתנו לחיילי גדוד החילוץ של פיקוד העורף שהוצבו אתמול בעיר ולנים עמנו.
להלן הודעות ראש העיר:
על פי הנחיות ראש העיר, רחמים מלול, בשיתוף פיקוד העורף, עליכם להיות ערוכים לכניסה למרחב המוגן ביותר בתוך 90 שניות ולשהות בו במשך 10 דקות.
ראש העיר מודיע כי נדחו למועדים אחרים אירועי תרבות שתוכננו להתקיים השבוע ברחבת העיריה: פתיחת הקיץ לנוער שתוכנן להתקיים היום (9.7) ואירוע שירה בציבור שתוכנן להתקיים מחר
(10.7).
אזעקות בעיר מופעלות על ידי פיקוד העורף. לאור ריבוי פניות בנושא, להלן הסבר פיקוד העורף שנמסר עבורכם: "חשוב להבין שההתרעה מופעלת בצורה מאוד ממוקדת לאזור הרלוונטי שנמצא תחת איום. כמו כן, לעתים יש נטייה לשמוע הדי קול של אזעקה ברשויות שכונות.
בנוסף, חשוב להדגיש שהאזעקה נועדה להישמע למי שנמצא מחוץ למבנים בלבד! מי שנמצא בבית למשל, יכול וצריך להיעזר בהתרעה משלימה - טלוויזיה , רדיו וכו. ולסיום - יש לזכור שיש ספק אין ספק, ברגע ששמעתם אזעקה או כל נפץ יש להיכנס למרחב המוגן".

הנחיות למציאת המרחב המוגן ביותר

 

 

 

עדכון ליום ד' ה- 9.7 שעה 08:35:

אזעקה הופעלה בעיר. יש לשהות במרחב המוגן 10 דקות. 

 

 

עדכון ליום ג' ה- 8.7 שעה 22:00:

הופעלה אזעקה בעיר. יש להכנס בתוך 90 שניות למרחב המוגן ולשהות בו 10 דקות.

 

עדכון ליום ג' ה- 8.7 שעה 20:30:

ראש העיר, רחמים מלול מקיים בשעה זו ישיבת הערכת מצב. מלול: "בשיתוף עם פיקוד העורף אני מודיע כי מחר יתקיימו קייטנות אך ורק במקומות שבהם יש מיגון (ממ"ד או מקלט). הודעה להורים תמסר באמצעות מפעילי הקייטנות וצוותי החינוך".

 

 

עדכון ליום ג' ה-8.7, שעה 19:19: 
בדקות האחרונות נשמעה אזעקת אמת בעיר רחובות. אנחנו מזכירים לכם שבזמן השמע אזעקה יש להיכנס למרחב המוגן בתוך 90 שניות ולשהות בו במשך 10 דקות. ראש העיר, רחמים מלול: "הורתי על פתיחת המקלטים הציבוריים ויש לפתוח את כל המקלטים בבניינים משותפים. יחד עם זאת, עליכם לבחור את המרחב המוגן ביותר אליו תוכלו להיכנס בתוך 90 שניות. אני מבצע כעת הערכת מצב ואעדכן אתכם בהקדם, אנא הישארו אתנו בעמוד הפייסבוק של העירייה".
יש לעקוב אחר הנחיות פיקוד העורף ולפעול בהתאם. ההנחיות לציבור נמסרות על פי אזורים גיאוגרפיים. רחובות מוגדרת בהנחיות אלו כמרחב "שפלה- 182". מידע והנחיות להתנהגות אזרחית ומציאת המרחב המוגן ביותר, לרשותכם באתר פיקוד העורף ובמוקד 104.

 

עדכון ליום ג' ה-8.7, שעה 19:05 :
נשמעה אזעקה בעיר רחובות. יש לשהות במרחב המוגן 10 דקות. ראש העיר רחמים מלול הורה לפתוח את המקלטים הציבוריים. ועדי הבניינים המשותפים מתבקשים לפתוח את המקלטים הפרטיים.

 

עדכון ליום ה-8.7, שעה 11:15 בבוקר :

אירוע פתיחת "קיץ בטוח לנוער", שתוכנן להתקיים מחר (9.7) ברחבת העיריה, נדחה למועד אחר. 

בעת השמע אזעקה זמן הכניסה למרחב המוגן בעיר רחובות הינו 90 שניות ויש לשהות בו במשך 10 דקות. 
בכל הודעות פיקוד העורף לציבור, עליכם לפעול לפי ההנחיות שייתנו למרחב "שפלה-182".

עידכונים מתפרסמים בעמוד הפייסבוק של עיריית רחובות.

 

עקב אזעקה שהופעלה הערב בעיר רחובות, להלן 
עדכון נכון ליום 7.7 בשעה 22:00 בערב:


לאחר הערכת מצב שערך ראש העיר, רחמים מלול עם פיקוד העורף, אנו מודיעים כי נכון לעכשיו השיגרה בעיר נמשכת כסדרה. 
רענון ההנחיות: בעת השמע אזעקה יש להכנס למרחב המוגן תוך 90 שניות (דקה וחצי) ולשהות בו 10 דקות. בהנחיות פיקוד העורף לציבור, רחובות מוגדרת "שפלה 182". 
הנחיות התנהגות בשעת חירום ומציאת המרחב המוגן הבטוח ביותר, באתר פיקוד העורף  ובמוקד פיקוד העורף שמספרו 104
תושבים יקרים, במידה ויחול שינוי כלשהו בהערכות המצב וההנחיות - תפורסם על כך הודעה  בעמוד הפייסבוק של עיריית רחובות. נכון לעכשיו השיגרה בעיר נמשכת כסדרה. שיהיה לילה שקט ורגוע.