דלג לתוכן העמוד דלג לתפריט נגישות

הקתדרה העממית

הקתדרה העממית רחובות ע"ש לאה טנא הינה בית תרבות ותוכן מוביל ברחובות ובסביבה ומרחיבה את תחומי הידע ומאתגרת את הסקרנות האינטלקטואלית של כל שוחר/ת ידע ותרבות. הקתדרה גאה במנעד ייחודי של תחומי תרבות, חברה ורוח ומזמינה כל אדם למצוא את אירועי התרבות אשר ליבו חפץ ויעניק לו משמעות וערך מוסף בחייו. הקתדרה מציעה לאדם הסקרן  תמהיל של סדרות, קורסים, מופעים, אירועים, טיולים, סיורים, שפות, סדנאות ועוד.
http://www.ironit-rehovot.co.il/merkazim.asp?category=2228

 

הקתדרה מאפשרת קורסים בתחומים הבאים:

  • מכללת בוקר רב תחומית
  • מכללת שפות
  • סדרות ערב
  •  סדרות בוקר
  • קהילות דוברות שפת אם
  • טיולים וסיורים
  • סדנאות באמצע החיים


הקתדרה משלבת תחומים שונים מגוונים, ביניהם  יהדות ומחשבת ישראל, פסיכולוגיה ופילוסופיה, המרחב המזרח תיכוני, מוסיקה, תרבויות, גיאוגרפיה, קולנינאריה וקולנוע, היסטוריהואיסלאם, עולם האמנות, סופרים וספרות, כתיבה יוצרות וסדנאות נוספות.

מכללת הבוקר הרב תחומית הגדולה בארץ, פועלת מספר שנים ומארחת את מיטב המרצים במגוון של הרצאות מרתקות וייחודיות בנושאים שונים, פעמיים בשבוע בשעות הבוקר.

כמו כן בקתדרה פועלת 'מכללת שפות' ובה מגוון לימודי רחב : 
אנגליתרוסיתערביתיווניתגרמניתספרדיתיידישאיטלקיתצרפתית פרסית, סינית  ועוד

http://www.ironit-rehovot.co.il/merkazim.asp?category=2955

בקתדרה מתקיימים סיורים מיוחדים וחווייתיים ברחבי הארץ: סיורים בניחוח אדריכלי וברקע היסטורי, מבט חדש על קהילות, תרבויות וטבע, מטיילים בין השורות, סדרת אמנות 'חלון למוזיאון' בשיתוף מוזיאון ת"א לאמנות, 'חוויה של זהב' בשיתוף מוזיאון ישראל ועוד... בהדרכת טובי המדריכים.

http://www.ironit-rehovot.co.il/merkazim.asp?category=2919

המרצים הבולטים בקתדרה הם פרופ' יורם יובל, המאסטרו גיל שוחט, קובי מידן, הנריקה צימרמן, ניסים אמון, גדעון אפרת, דר' רוחמה אלבג, פרופ' עוזי רבי, דוד ויצטום, אורן נהרי ואנשי רוח רבים ,המומחים בתרבות והרוח היהודית, ישראלית ובינלאומית.

ידיעון הקתדרה תשע"ח, 2017 - 2018


צור קשר

מנהל הקתדרה העממית: אודי קדם

טל:  9390390 

פקס: 9492194 

דוא"לinfo-katedra@ironitr.co.il

כתובת: הקתדרה העממית ע"ש לאה טנא - רח' גיבורי ישראל  2